rehabilitacja na orbitreku

W celu przyspieszenia powrotu do zdrowia i odzyskania sprawności ruchowej konieczne jest jak najszybsze wdrożenie rehabilitacji. Należy o to zadbać już podczas pobytu w szpitalu, po czym kontynuować w domu.

Obecnie można przebierać w sprzęcie rehabilitacyjnym do użytku domowego. Do dyspozycji są między innymi piłki i maty do ćwiczeń, podwieszki, rotory, taśmy, rowerki i wiele więcej. Istotne będzie to, aby dobrać sprzęt do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości, rodzaju kontuzji/urazu/schorzenia. Urządzenia można oczywiście kupić lub zapoznać się z ofertą wypożyczalni sprzętu medycznego.

Jakie sprzęty przydadzą się do domowej rehabilitacji?

Rehabilitacja powinna być oczywiście prowadzona pod czujnym okiem rehabilitanta, ale fizjoterapeuci zalecają też wykonywanie niektórych ćwiczeń w domu. Wystarczy wyposażyć się w specjalny sprzęt do rehabilitacji, aby przyspieszyć powrót do zdrowia i odzyskać utraconą sprawność. Jest to proces długotrwały, wymagający systematyczności i cierpliwości od pacjenta. Jeśli będzie się wytrwałym, to można liczyć na świetne efekty, wzmocnić mięśnie i stawy, stać się ponownie samodzielnym, uniknąć trwałego kalectwa. Tradycyjną rehabilitację warto wesprzeć terapią domową, co będzie miało pozytywny wpływ na sferę psychofizyczną pacjenta. Jeśli chce się usprawnić kończyny górne i dolne, to idealne będą rotory, które przywrócą im sprawność. Poprawiają one krążenie krwi, dzięki czemu może dotrzeć wraz z nią więcej tlenu ze składnikami pokarmowymi. Godny polecenia są też trenerzy dłoni, którymi można ćwiczyć też nadgarstek i przedramię.

Wielofunkcyjnym sprzętem rehabilitacyjnym jest orbitrek, który łączy w sobie funkcję bieżni, steppera i rowerku treningowego. Ćwicząc na nim można poprawić wydolność oddechową i to bez konieczności obciążania stawów. Pedałowanie na rowerku stacjonarnym skutecznie wzmacnia mięśnie nóg, poprawia ogólną kondycję. Można też wyposażyć się w matę do ćwiczeń z wypustkami, która będzie pełniła rolę masażera.

Do wzmocnienia siły mięśniowej służą piłki rehabilitacyjne do ćwiczeń, które zmniejszają ból kręgosłupa, są bardzo pomocne w przypadku chorób neurologicznych, można za ich pomocą usprawnić niemalże każdą partię ciała. Warto wyposażyć się także w specjalne taśmy, które służą do zwiększenia siły mięśni, można za ich pomocą wykonać wielorakie ćwiczenia. Przyda się też wioślarz poprawiający wydolność oddechową, wzmacniający mięśnie. Do rehabilitacji stawów używa się ortez i stabilizatorów. Seniorom polecić można chodziki, podpórki i balkoniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Szkolenia przez Internet – największe zalety

Szkolenia przez Internet to coraz popularniejsza formuła edukacji, która wykorzystuje wszystkie atuty,…