Każdy właściciel przydomowego ogródka wie, jak dużo energii trzeba poświęcić, by wyglądał on efektownie. Wszystkie prace na ograniczonej przestrzeni można wykonać ręcznie, ale czy to jest to, na czym domowemu ogrodnikowi zależy. Lepiej jest spędzać czas na odpoczynku i przyjemnym kontemplowaniu natury. Tutaj przychodzą z pomocą urządzenia do pielęgnacji ogrodu.

Kosiarka elektryczna czy spalinowa?

Wybierając narzędzia do ogrodu, często powstaje dylemat, spalinowe czy elektryczne. Urządzenia napędzane benzyną mają przewagę, gdyż są bardziej mobilne i mogą pracować bez dostępu do prądu. Czy jednak ma to znaczenie w domowym ogrodzie? Jest tam nieograniczony dostęp do prądu. Korzystanie z tego typu narzędzi jest dużo wygodniejsze ze względu na to, że nie potrzebują one dostaw benzyny. Co więcej, można dbać o przydomową zieleń bez nieznośnego hałasu silnika spalinowego.

Czy podcinarka elektryczna to konieczność?

Nieskazitelny idealnie skoszony trawnik jest wizytówką dobrego gospodarza. Wiadome jest, że najlepiej jest kosić trawę kosiarką. Można ustawić wysokość koszenia, co pozwala uzyskać idealny zielony dywan. Największym problemem jest koszenie trawy przy płocie, nasadzeniach oraz elementach ogrodowej architektury. W tych miejscach konieczne jest obcinanie nożycami lub przy wykorzystaniu podcinarki. Nie jest niczym dziwnym, że używanie narzędzi ręcznych jest problematyczne i wymaga dużo wysiłku. Podkaszanie trawy urządzeniem elektrycznym pozwala zrobić to szybko i dużo dokładniej.

Strzyżenie krzewów szybko i równo

Prawie każdy ogród ma nasadzenia żywopłotu w granicy działki, a niektóre dodatkowe żywe formy geometryczne wewnątrz. Pielęgnowanie roślin tego typu potrafi przyprawić o ból głowy. Utrzymanie idealnej wysokości żywopłotu nie jest łatwą rzeczą szczególnie bez odpowiednich narzędzi. Sekator akumulatorowy jest do tego niezbędny. Przycinanie i formowanie krzewów przy pomocy narzędzi elektrycznych jest dużo szybsze i dokładniejsze.

Kompletny zestaw elektronarzędzi do ogrodu

Skompletowanie odpowiednich narzędzi do pielęgnacji zielonej przestrzeni wokół domu nie musi być trudne. Wystarczy określić zakres prac, które będą realizowane i do każdej z nich dobrać odpowiednie narzędzie. Gdy już wiemy jakie narzędzia będą potrzebne, kolejnym krokiem będzie dobranie odpowiedniej mocy. Na niewielki ogród wystarczy niewielka moc, ale przy większym metrażu konieczne będzie wybór mocniejszych narzędzi. Silniki o zbyt małej mocy będą się bardziej nagrzewać i łatwiej będą ulegać awariom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *